Przeskocz do treści

Budżet partycypacyjny 2019 na Odolanach

Logo Budżetu Partycypacyjnego w WarszawieW tym roku do budżetu partycypacyjnego na Woli wprowadzono nowy podział na obszary. Wcześniej Odolany korzystały z budżetu razem z Ulrychowem,  w tym roku z Czystem. Jak się okazuje zmiana jest na naszą korzyść, o tym dalej.

Na Woli według nowego podziału mamy trzy obszary:

  1. Rejon północno-zachodni,
  2. Rejon północno-wschodni,
  3. Rejon południowy (Odolany + Czyste).

Mapa z podziałem na obszary

Każdy rejon na realizację projektów ma do dyspozycji 1.700.000 zł, a na projekty ogólnodzielnicowe zapewniono 400.000 zł.

Ul. Wolska, panoramaWiększość projektów zgłoszonych na Odolanach poprawia infrastrukturę w naszej okolicy. Są remonty dróg i chodników (Wschowska, Armatnia, Bodzanty), toalety publiczne (Skwer Zielone Odolany), stojaki rowerowe (29 stojaków w zachodniej części Odolan), nasadzenia zieleni (Sowińskiego i JK), dwa projekty powiązane są z czworonogami (kosze oraz park zabaw), są zajęcia dla dzieci, jest też propozycja utworzenia parku na terenie Fortu Odolany (pełna lista projektów). Po pomyślnym zweryfikowaniu projektów przez dzielnicowych urzędników będzie można na nie głosować od 15 do 30 czerwca 2018.

Odolany zdecydowanie zyskały na nowym podziale. Na 18 projektów zgłoszonych w rejonie południowym aż 15 jest z Odolan. Wygląda na to, że znajomość budżetu partycypacyjnego jest na Odolanach zdecydowanie lepsza niż na Czystem, a i potrzeby większe.

Co więcej, łącznie tych 18 projektów wymaga finansowania na poziomie ok. 2 mln zł, niewiele więcej niż jest dostępne (1,7 mln zł). Jest więc spora szansa, że wszystkie projekty, które będą głosowane w czerwcu, będą zrealizowane. Tutaj jest warunek - dany projekt musi uzyskać co najmniej 10% głosów osób głosujących w danym obszarze i nie mniej niż 30 osób powinno poprzeć pomysł. Oczywiście, koszty realizacji muszą mieścić się w dostępnych funduszach. Głosować można na dowolną liczbę projektów z danego obszaru oby tylko koszt ich realizacji nie przekroczył 1,7 mln zł.

Stowarzyszenie Mieszkańców Odolan popiera wszystkie zgłoszone projekty, ale to mieszkańcy oddając swój głos zadecydują o tym, które są potrzebne w naszej okolicy. Latem poznamy wyniki, a realizacja zwycięskich pomysłów w 2019 roku.

1 myśl na “Budżet partycypacyjny 2019 na Odolanach

  1. Agnieszka

    W ramach projektu "Jeszcze więcej tlenu", przy ul. Karlińskiego (wzdłuż budynku Jana Kazimierza 64A) posadzono 26 drzew. Większość z nich już uschła ponieważ nie były podlewane.

    załącznik

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.