Przeskocz do treści

Zapraszamy na zgromadzenie. Walczymy o zakaz ruchu ciężarówek. 23 sierpnia godz. 17.30. Skrzyżowanie ul. Jana Kazimierza i ul. Sowińskiego.

Od kilku miesięcy zespół roboczy przy Stowarzyszeniu Mieszkańców Odolan pracował nad wprowadzeniem na całych Odolanach tzw. strefy C10, tj. strefy ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych o masie przekraczającej 10 ton. W takiej strefie mogą poruszać się wyłącznie pojazdy ciężarowe ze specjalnym identyfikatorem wydawanym na 3 miesiące. Identyfikator jest wydawany w ściśle określonych przypadkach i określa trasę przejazdu. Wprowadzenie takiej strefy jest na Odolanach uzasadnione wieloma względami, np. bezpieczeństwem ruchu, technicznymi parametrami dróg, istniejącą siecią dróg wewnętrznych PKP, itp.

W dniu 3 lipca 2018 r. na spotkaniu z Burmistrzem Woli, Krzysztofem Strzałkowskim uzyskaliśmy zapewnienie rozpoczęcia procedury wdrożenia strefy C10 na Odolanach. W kolejnym kroku przekazaliśmy do Urzędu Dzielnicy propozycje konkretnych rozwiązań w tym zakresie.
Niestety od kilku tygodni nie mamy żadnej informacji o jakichkolwiek działaniach w tej sprawie.

Dlatego w czwartek 23 sierpnia 2018 r. o godz. 17.30, na rogu ul. Jana Kazimierza i ul. Sowińskiego organizujemy zgromadzenie (zgłoszone do UM ), na które zaprosiliśmy również oficjeli i media, aby po raz kolejny walczyć o nasze prawo do życia „bez ciężarówek” na Odolanach.

Zapraszamy wszystkich, którzy nie godzą się na 3.000 ciężarówek dziennie, które jeżdżą pod naszymi oknami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.