Przeskocz do treści

Zapraszamy na zgromadzenie. Walczymy o zakaz ruchu ciężarówek. 23 sierpnia godz. 17.30. Skrzyżowanie ul. Jana Kazimierza i ul. Sowińskiego.

Od kilku miesięcy zespół roboczy przy Stowarzyszeniu Mieszkańców Odolan pracował nad wprowadzeniem na całych Odolanach tzw. strefy C10, tj. strefy ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych o masie przekraczającej 10 ton. W takiej strefie mogą poruszać się wyłącznie pojazdy ciężarowe ze specjalnym identyfikatorem wydawanym na 3 miesiące. Identyfikator jest wydawany w ściśle określonych przypadkach i określa trasę przejazdu. Wprowadzenie takiej strefy jest na Odolanach uzasadnione wieloma względami, np. bezpieczeństwem ruchu, technicznymi parametrami dróg, istniejącą siecią dróg wewnętrznych PKP, itp.

W dniu 3 lipca 2018 r. na spotkaniu z Burmistrzem Woli, Krzysztofem Strzałkowskim uzyskaliśmy zapewnienie rozpoczęcia procedury wdrożenia strefy C10 na Odolanach. W kolejnym kroku przekazaliśmy do Urzędu Dzielnicy propozycje konkretnych rozwiązań w tym zakresie.
Niestety od kilku tygodni nie mamy żadnej informacji o jakichkolwiek działaniach w tej sprawie.

Dlatego w czwartek 23 sierpnia 2018 r. o godz. 17.30, na rogu ul. Jana Kazimierza i ul. Sowińskiego organizujemy zgromadzenie (zgłoszone do UM ), na które zaprosiliśmy również oficjeli i media, aby po raz kolejny walczyć o nasze prawo do życia „bez ciężarówek” na Odolanach.

Zapraszamy wszystkich, którzy nie godzą się na 3.000 ciężarówek dziennie, które jeżdżą pod naszymi oknami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.