Przeskocz do treści

Stacja Veturilo na Odolanach – ankieta

Rozpoczął się właśnie kolejny sezon Veturilo. Niedługo zostanie oddana do użytku ścieżka rowerowa łącząca Bemowo i Wolę z Centrum przebiegająca wzdłuż ulicy Połczyńskiej, Wolskiej i Kasprzaka. Z każdym rokiem przybywają nowe stacje, niestety nie na Odolanach. Pomimo, że co roku są tu oddawane nowe osiedla mamy tylko jedną stację rowerów zlokalizowaną po wschodniej stronie Jana Kazimierza – przy ulicy Gizów.

W ubiegłym roku Michał z naszego Stowarzyszenia pisał w tej sprawie do Veturilo. Okazało się, że instytucją odpowiedzialną za lokalizację nowych (niekomercyjnych stacji) jest ZDM. Powstała nawet petycja, którą podpisało kilkadziesiąt osób: http://www.petycje.pl/12502. Burmistrz dz. Wola – p. Krzysztof Strzałkowski obiecał wsparcie tej inicjatywy (post wciąż aktywny na stronie Veturilo Warszawa: https://www.facebook.com/VeturiloWarszawa/posts/1047454838718791):

Niestety do tej pory żadna nowa stacja na Jana Kazimierza nie powstawała. Tym razem jako Stowarzyszenie Mieszkańców Odolan chcemy tę sprawę doprowadzić do końca i zaproponować utworzenie nowej stacji Veturilo na Odolanach. Chcielibyśmy aby nasza propozycja miała jak największe poparcie dlatego prowadzimy ankietę i prosimy o oddawanie głosów na jedną z trzech lokalizacji:
  1. przed budynkiem przy ul. Jana Kazimierza 53 (okolice Rossmana i Cukierni),
  2. przy skrzyżowaniu ul. Jana Kazimierza z ul. Hubalczyków
  3. przy skrzyżowaniu ul. Hubalczyków z ul. Wolską.

Aktualizacja 09.04.2018

Ankieta została zakończona. Dziękujemy za liczne głosy. Dwie lokalizacje otrzymały niemalże taką samą liczbę głosów. Poniżej są szczegółowe wyniki ankiety. Dwie zwycięskie lokalizacje zostaną zgłoszone do Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Ankieta została zakończona. Była aktywna:
od 29-03-2018 00:00:00
do 08-04-2018 23:59:59
Wyniki ankiety:
Czy uważasz, że nowa stacja Veturilo na Odolanach powinna powstać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.