Przeskocz do treści

W sprawie samowoli budowlanej na Odolanach uzyskaliśmy poparcie Posła do Parlamentu Europejskiego Jacka Saryusza-Wolskiego

Sprawa samowoli budowlanej jednej z największych odolańskich betoniarni pozostaje obecnie w gestii administracji rządowej. Z tematem zapoznaliśmy pana Posła Jacka Saryusza-Wolskiego, który wystąpił z interwencją w tej sprawie do Wojewody Mazowieckiego. Serdecznie dziękujemy Panu Posłowi.

Należy przypomnięć, że betoniarnie i przeładownie kruszyw zlokalizowane blisko centrum Warszawy  są utrapieniem mieszkańców Odolan. Codziennie przez osiedla mieszkaniowe przejeżdza ok. 3.000 ciężarówek powodując hałas oraz zanieczyszczając powietrze. W marcu dzięki Mazowieckiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska dowiedzieliśmy się, że jedna z betoniarni działa bez warunków zabudowy i pozwolenia na budowę.

Mamy nadzieję, że teraz temat samowolki budowlanej na Odolanach ruszy z kopyta i nie podzieli losu innych warszawskich nielegalnych inwestycji. Liczymy na to, że administracja rządowa, która z uwagi na charakter terenów PKP, jest właściwa w tej sprawie, będzie działała sprawniej niż samorządowa. Władze miejskie od kilkunastu lat nie mogą uporać się ze sprawą „Czarnego Kota”. 

Poniżej treść pisma Pana Posła Jacka Saryusza-Wolskiego do Wojewody Mazowieckiego Pana Zdzisława Siepiery.

Scan Pismo_Stowarzyszenie_ Mieszkańców Odolan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.