Przeskocz do treści

Spotkanie „Porozmawiajmy o drodze”

21 kwietnia Stowarzyszenie Mieszkańców Odolan zorganizowało piknik pod nazwą „Porozmawiajmy o drodze”. Celem spotkania było przedyskutowanie, w gronie mieszkańców zachodnich Odolan, kwestii budowy drogi technicznej oraz prezentacja materiałów, które w tym zakresie udało się pozyskać Stowarzyszeniu.
W ramach spotkania na sześciu budynkach zostały zawieszone banery odnoszące się do zgłaszanych propozycji przebiegu drogi technicznej.

Stoimy na stanowisku, że ewentualna droga techniczna usytuowana pomiędzy ulicą Studzienną i Ciepłownią Wola powinna zostać maksymalnie odsunięta od zabudowy mieszkaniowej. Nie zgadzamy się na lokalizację drogi na wschód od RPZ Wola.
W przypadku drogi budowanej na zachód od RPZ Wola oczekujemy na podjęcie działań wskazanych w stanowisku Stowarzyszenia - https://odolany.org/relokacja/

Na nasze spotkanie dotarła także Pani Ewa Statkiewicz - Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola. Wręczyliśmy Pani Przewodniczącej „Ocenę wpływu drogi technicznej na jakość powietrza w obrębie osiedla Odolany w Warszawie” wykonaną przez Biuro Studiów Proekologicznych „EKOMETRIA” Sp. z o. o. oraz książkę „Miasta Wyśnione”, W. Grahama opisującą siedem wizji urbanistycznych, które kształtują nasz świat z naszą specjalną dedykacją. Obie pozycje to wyśmienita lektura dla włodarzy naszego Miasta, choć z różnych gatunków literackich.

Pani Przewodnicząca udzieliła pełnego wsparcia dla postulatu relokacji przemysłu z Odolan oraz zobowiązała się skierować interpelację dotyczącą sprawy drogi technicznej nawiązującą do przekazanej analizy.

Spotkanie organizowaliśmy z 2-3 dniowym wyprzedzeniem, reagując w ten sposób na sytuację na Odolanach. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas frekwencja.

Podkreślamy, że mieszkańcy zachodnich osiedli Odolan muszą być uczestnikami, a nie przedmiotem rozmów dotyczących lokalizacji drogi technicznej. Tym bardziej, że to my będziemy tą częścią Odolan, która ucierpi wskutek budowy drogi. 

2 myśli na “Spotkanie „Porozmawiajmy o drodze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.