Przeskocz do treści

Podsumowanie pytań do kandydatów na Prezydenta Warszawy

W ostatnich trzech miesiącach Stowarzyszenie Mieszkańców Odolan i Stowarzyszenie Mieszkańców Ulicy Juliana Konstantego Ordona wspólnie prowadziły akcję zadawania pytań kandydatom na Prezydenta m. st. Warszawy o najważniejsze sprawy Odolan.

List otwarty

Celem akcji było przede wszystkim zwrócenie uwagi na problemy naszej części Warszawy, ale także uzyskania opinii osób, które będą decydować o sposobie rozwiązania naszych problemów.

Kandydaci, którzy zgłaszali chęć spotkania, byli zapraszani na Odolany.  Pokazywaliśmy im nasze osiedle, tereny PKP, działki miejskie. W efekcie, o Odolanach zaczęto rozmawiać w kampanii wyborczej, a nasze problemy spotkały się ze zrozumieniem przyszłych decydentów.

Zadaliśmy pytania, czy kandydaci wspierają postulaty:

  • relokacji przemysłu
  • przeznaczenia działki miejskiej przy ul. Grodziskiej na cele publiczne
  • utworzenia Centralnego Parku Odolan
  • utrzymania (choćby w części) rekreacyjnego charakteru Parku Powstańców Warszawy

W czasie, gdy rozpoczynaliśmy akcje nie wszyscy kandydaci ogłosili start w wyborach. Dlatego lista osób, do których wysłaliśmy pytania może być uznana za niekompletną. Niemniej, kandydaci z największymi szansami zostali poproszeni o udzielenie odpowiedzi.

Dziękujemy kandydatom, którzy spotkali się z nami lub odpowiedzieli pisemnie, tj. Patrykowi Jakiemu, Janowi Śpiewakowi, Rafałowi Trzaskowskiemu i Jackowi Wojciechowiczowi.

Poniżej pisma, które otrzymaliśmy:

J.Śpiewak_odpowiedź

J.Glusman_odpowiedź

P.Jaki_Pismo_PKP

P.Jaki_Pismo_WIOS

R.Trzaskowski_odpowiedź

Liczymy na kolejne odpowiedzi po publikacji tego artykułu. Po uzyskaniu kolejnych odpowiedzi zestawienie będzie aktualizowane.

Zestawienie zawiera także stanowisko Pani Justyny Glusman, którego nie było w pierwotnym tekście postu.

1 myśl na “Podsumowanie pytań do kandydatów na Prezydenta Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.