Przeskocz do treści

Jak (nie) działa Władza w Warszawie

Miesiąc temu, dokładnie 6 sierpnia, zwróciliśmy się do Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego (BAiPP) Urzędu m.st. Warszawy o przekazanie nam odpowiedzi na kilka pytań związanych z relokacją integracyjnego placu zabaw zlokalizowanego w Parku Powstańców Warszawy (zwanego już Cmentarzem Powstańców Warszawy). Pytaliśmy głównie o czas, koszt i miejsce relokacji placu zabaw.

Z uzyskanych od BAiPP w dniu 20 sierpnia informacji, dowiedzieliśmy się, że:

1/ teren Cmentarza Powstańców Warszawy (mapa poniżej), zgodnie z uchwalonym w 2018 r. MPZP dla tego obszaru, zostaje całkowicie wyłączony z funkcji rekreacyjno /wypoczynkowo/sportowej – co oznacza konieczność relokacji zlokalizowanych na tym terenie integracyjnego placu zabaw oraz siłowni plenerowej, jak również leżaków.

2/ kiedy to nastąpi – nie wiadomo, bo przecież harmonogram inwestycji budowy Izby Pamięci nie jest w Urzędzie Miasta jeszcze znany.

W odniesieniu do reszty pytań (koszty, miejsce relokacji), BAiPP odesłało nas - według prawidłowej właściwości - do Zarządu Dzielnicy Woli (cytujemy: „(…) miejsce przyszłej relokacji placu zabaw oraz oszacowanie jej kosztu, należy do kompetencji Zarządu Dzielnicy Wola”).

Niezwłocznie, 21 sierpnia, pytania na które nie otrzymaliśmy odpowiedzi od BAiPP, przesłaliśmy do Zarządu Dzielnicy Wola.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od Pana Burmistrza Rafałowskiego odpowiedź, cytujemy:

„(...) w celu uzyskania odpowiedzi na zawarte we wniosku pytania należy zwrócić się do:

- Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13A, 00-158 Warszawa

- Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, ul. Senatorska 29/31, 00-001 Warszawa.

Tak więc szanowni mieszkańcy Odolan, zainteresowani tym, gdzie przeniesiona zostanie ogólnodostępna część rekreacyjno-wypoczynkowa Parku Powstańców Warszawy - nie wiemy.

Niestety Zarząd Zieleni i Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta najprawdopodobniej  też nie wiedzą i to jest w tym wszystkim najsmutniejsze. Nie poprzestaniemy na dojściu do prawdy, nawet jeśli miałaby prowadzić na złomowisko.

Oczywiście będziemy informować, jak w końcu któryś z organów warszawskiej Władzy poczuje się wystarczająco kompetentny, żeby nam na nasze pytania odpowiedzieć.

Odpowiedz w sprawie parku

2019-08-21 - wniosek o udzielenie informacji publicznej - Park Powstańców

Pismo z 3 września 2019

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.