Przeskocz do treści

Ankieta dotycząca żłobka/przedszkola na Odolanach

W Polsce, w tym również w Warszawie brakuje publicznych placówek oświatowo-wychowawczych, zwłaszcza dla tych najmłodszych.

Na Odolanach problem ten jest widoczny jak mało gdzie, zarówno jeśli chodzi o szkoły (stan – 0), przedszkola (stan – 1) czy żłobki (stan – 0).

Na chwilę obecną wielkim sukcesem jest przedszkole przy ul. Boguszewskiej, do którego obecnie uczęszcza 200 dzieci, z czego 25 w tym roku stanie przed wyborem szkoły podstawowej, której w rejonie Jana Kazimierza nadal nie ma. Jak wynika z danych dostępnych na stronie Urzędu Dzielnicy Wola (http://www.wola.waw.pl/page/28,Zlobki.html) na Woli jest obecnie 6 żłobków państwowych oferujących 513 miejsc. Na Woli zamieszkuje ponad 139 tys. osób (http://www.e-warszawa.com) co oznacza, że na jeden żłobek przypada ponad 23 tys. mieszkańców. Z tych ponad 23 tys. mieszkańców tylko około 85 osób (0,37%) będzie mieć przywilej posłania swojego dziecka do publicznego żłobka. Dostanie się do państwowego żłobka staje się niemal tak trudne, jak wygrana w totolotka.

Jednym z głównych celów Stowarzyszenia Mieszkańców Odolan jest poprawa jakości życia na Odolanach. Powstawanie placówek oświatowo - wychowawczych, jest dla Nas jednym z głównych priorytetów. Będziemy starać się tak długo rozmawiać z decydentami, aż dostrzegą wagę problemu i efektywnie zajmą się problemem braku żłobków, przedszkoli i szkół na Odolanach.

Jak wynika z artykułu
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23013788,trzaskowski-obiecuje-darmowe-zlobki-i-pilnowanie-praw-kobiet.html, kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski, obiecuje, że postara się, aby dostęp do żłóbków był dla każdego bezpłatny. Mamy nadzieję, że kilka z obiecywanych przez niego żłóbków powstanie na Odolanach.

Na ostatniej Sesji Rady Dzielnicy Wola, Pan Burmistrz Krzysztof Strzałkowski poinformował, że – w ramach aktualizacji budżetu na 2018 r. - planowane jest wybudowanie kolejnego przedszkola na działce przy skrzyżowaniu ul. Jana Kazimierza z ul. Przyce. Pomysł jak najbardziej przypadł naszemu Stowarzyszeniu do gustu, niemniej jednak, z uwagi na brak publicznego żłobka, chcemy próbować rozmawiać z Burmistrzem, aby był to oddział żłobkowo-przedszkolny lub duży żłobek. Natomiast przedszkole przydałoby się w okolicach skrzyżowania ulic Jana Kazimierza i Ordona. Wcześniej chcielibyśmy jednak zasięgnąć opinii jak najliczniejszej grupy mieszkańców Odolan. Dlatego przygotowaliśmy ankietę dotyczącą zagospodarowania działki przy skrzyżowaniu ul. Jana Kazimierza z ul. Przyce, zakładając jednak oświatowe przeznaczenie tej działki.

Czy uważasz, że na działce przy skrzyżowaniu ul. Jana Kazimierza i ul. Przyce powinno powstać:

1 myśl na “Ankieta dotycząca żłobka/przedszkola na Odolanach

  1. Renata

    Odolany to najbardziej „dzietne” osiedle na Woli i potrzeba jest natychmiastowa zmiana pod względem liczby żłobków i przedszkoli. Tutaj zamieszkali sami młodzi ludzie z małymi dziećmi lub z zamiarem posiadania potomstwa. Widać to na spacerach ile jest młodych matek z dziećmi, wózkami i w ciąży. Okolica zmienia się bardzo dynamicznie i pod tym katem również musi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.